Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Leszna! Sprawdź co zobaczyć w naszym mieście.

 

Zdecydowanie Leszno to jedno z najciekawszych miast położonych w województwie wielkopolskim. Wybierając destynację, do której warto udać się na wycieczkę warto zaplanować wizytę w Lesznie. Nasze miasto jest też bardzo dobrze zlokalizowane. Z Leszna można udać się do Wrocławia lub Poznania, które są położone w odległości o około 1,5 godziny jazdy pociągiem lub samochodem.

Będąc w Lesznie zdecydowanie warto wybrać się na Stary Rynek, który jest ozdobiony kamieniczkami pochodzącymi z XVII wieku. Szczególną uwagę warto zwrócić na kamieniczkę Wieniawę. Warto również wybrać się do dawnego gimnazjum braci czeskich z końca XVIII wieku. Na liście powinien znaleźć się również Kościół Świętego Krzyża, Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, wiatrak „Antoni” z 1705 roku, Kościół św. Jana.

Poza tym zalecamy spacer przez Deptak wzdłuż ulicy Słowiańskiej, który prowadzi do Rynku. Na Deptaku znajduje się wiele ciekawych restauracji i kawiarni, w których można zrobić sobie przystanek w tracie wycieczki i dobrze zjeść.