Już 29 stycznia 2023 roku w wielu miastach w Polsce zostaną zorganizowane liczne akcje, animacje, licytacje i koncerty mające na celu zachęcenie jak największej ilości ludzi do podzielenia się pieniędzmi na rzecz chorych ludzi w Polsce. W tym roku za cel Fundacja wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięła sobie walkę z sepsą. Wszystkie zebrane podczas zbiórki fundusze zostaną przekazane właśnie na leczenie wskazanej choroby.

Główne wydarzenia związane z finałem zorganizowane zostaną w Warszawie. Na koncercie głównym wiadomo już, że wystąpi np. Igor Herbut z zespołu Lemon oraz Mrozu. W mniejszych miejscowościach udział w akcji potwierdziło już wielu artystów, którzy znani są w swoich regionach. W skali ogólnopolskiej już toczą się najróżniejsze aukcje na rzecz WOŚP np. w serwisie allegro. Tutaj zainteresowani prześcigają się w pomysłach np. znany aktor Andrzej Grabowski zaproponował możliwość odkurzenia domu swojego fana!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Leszna do wsparcia tej niezwykłej inicjatywy, która już od 31 edycji prężnie funkcjonuje robiąc dużo dobrego!