Leszczyńskim klub żużlowy jeszcze niedawno nazywany był hegemonem polskiego żużla w latach 2017- 2020 sięgał po cztery tytułu mistrza kraju. Łącznie Unia Leszno w swojej historii tytuł najlepszej drużyny żużlowej w Polsce zdobywała 19 razy.

Niepowodzenia Unii Leszno

Wydawało się, że 2021 rok to wypadek przy pracy. Unia Leszno po czterech sezonach na szczycie zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu, ale poprzedni sezon okazał się jeszcze gorszy. W ośmioosobowej lidze zajęła szóstą pozycję. Niestety nic nie zwiastuje poprawy sytuacji.

Coraz większe problemy klubu

Dodatkowym ciosem dla „Byków” jest odejście Jasona Doyle’a. Mistrz Świata z 2017 roku w przyszłym sezonie będzie reprezentował Wilków Krosno. Drugi z Australijczyków, czyli Brady Kurtz również odchodzi z Leszna i przeniesie się do Rybnika. Klub opuścił także Piotr Pawlicki. Do Unii wraca jednak Grzegorz Zengota, który poprzednie rozgrywki spędził w drugoligowym Rybniku. Zengota był już zawodnikiem klubu z Leszna w latach 2013- 2017. Czy zdoła on zastąpić dotychczasowego lidera zespołu?

Jak może wyglądać skład Unii w przyszłym sezonie? Kolejnym nowym zawodnikiem może zostać Chris Holder, który, podobnie jak Doyle, ma na swoim koncie tytuł Mistrza Świata. Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey, Bartosz Smektała, Keynan Rew, Chris Holder, Damian Ratajczak i Hubert Jabłoński. Tak może wyglądać skład, który w przyszłym roku będzie walczyć o punkty dla Unii Leszno.