Od 10 do 18 września w Lesznie trwać będzie Aktywne Obywatelskie Leszno. To już ósma edycja akcji, w której organizacje pozarządowe spotkają się z różnymi instytucjami, placówkami oświatowymi i firmami, które są zaangażowane społecznie, aby pokazać swoją aktywność w działaniu.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem #ApetytNaAktywność, a rozpocznie się Wielkim Festynem Aktywności i Pasji o godzinie 12:00 w Alei Gwiazd Żużla, a zakończy festiwalem kolorów.

Co nas czeka w Lesznie?

Na mieszkańców Leszna czeka wiele atrakcji. Na Wielkim Festynie Aktywności i Pasji będzie ponad 160 stoisk wystawienniczych, a tam przedstawiciele organizacji czy instytucji będą udzielać wszelkich informacji i porad, zaprezentują swoją działalność oraz wydawać materiały informacyjne.

Będą liczne strefy aktywności takie jak „Radosne dzieciństwo”, Aktywne życie”, Ekologiczna strefa” czy „Nasze zdrowie” i wiele innych. Poza tym będą liczne atrakcje, między innymi programy artystyczne, pokazy sportowe, fotobudki, konkursy z nagrodami czy pokaz tresury psów.

Ponadto 12 września w godzinach 09:30- 13:00 będzie możliwość oddania krwi w krwiobusie. Dzień później Wolontariat Prezydenta Miasta Leszna, następnego dnia odbędą się Randki Obywatelskie. 16 września Eko Leszno, czyli budowanie świadomości ekologicznej, a 18 września odbędzie się Eko Piknik.

Bezpłatny transport na miejsce wydarzenia

Na teren festynu będzie możliwość dojazdu bezpłatnym, zabytkowym autobusem, który będzie kursował na trasie 17 Stycznia stadion przez Jana Dekana MZBK, Jana Dekana Urząd Celny, Ewarysta Estkowskiego targowisko czy Unii Europejskiej i zakończy na 17 Stycznia stadion.