W ostatni dzień tygodnia w Lesznie można wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Co miasto oferuje mieszkańcom w niedzielę?

Piłkarskie emocje

Pierwsze z wydarzeń rozpoczęło się już dzisiaj o godzinie 10:00. Piłkarskie emocje trwają w sobotę i niedzielę w godzinach 10-18, a tam przygotowane są trójbój piłkarski, wirtualne rzuty karne, warsztaty freestyle z czołowym zawodnikiem tego sportu, a także konkursy z nagrodami i animacje dla dzieci.

Festyn Wdzięczności

Od 14:30 przez dwie godziny będzie trwał „Dzień barszczu – Festyn Wdzięczności”. Na rynku Dom Ukraiński podziękuje mieszkańcom Leszna za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Lesznianie zostaną poczęstowanie barszczem ukraińskim oraz otrzymają ręcznie przygotowane upominki.

Ten festyn poprzedzi konferencję „W poszukiwaniu prawdy i człowieczeństwa w dobie wojny”, w której weźmie udział dwustu psychoterapeutów z całego świata.

Podchody Czytelnicze

O godzinie 15:00 rozpoczną się Podchody Czytelnicze z Harrym Potterem. W wydarzeniu wezmą udział cztery drużyny złożone z cudzoziemców oraz mieszkańców Leszna. Do każdego z zespołów przypisany zostanie jeden z domów Hogwartu, w czasie zabawy do wykonania będą zadania związane z książkami o przygodach czarodzieja. Osoby, które przebiorą się za postacie ze świata Harry’ego Pottera otrzymają upominki.

Śladami Ludwiga Kalischa

Ludwig Kalisch był pisarzem urodzonym w Lesznie, a w niedzielę odbędzie się spacer tematyczny „Śladami Ludwiga Kalischa”. Jest to część projektu „Synagoga Opowiada”, a podczas spaceru poznamy historię i kulturę Żydów.