Dzieci pochodzące z rodzin pegeerowskich dostaną darmowe laptopy. W czwartek zostanie zatwierdzona umowa z dostawcą sprzętu. Całość zostanie sfinansowana z programu rządowego „Granty PPGR”.

Program „Granty PPGR”

O co chodzi z tym programem? Tereny popegeerowskie to takie, na których bezrobocie jest prawie dwukrotnie wyższe niż w reszcie kraju. Przez pewien czas nauka w szkołach odbywała się zdalnie przez internet, ale nie wszystko szło dobrze. Okazało się, że na terenach popegeerowskich były z tym problemy. Brakowało sprzętu, a dostęp do łącza internetowego był utrudniony, ów projekt ma na celu wyeliminowanie tych problemów.

Kto dostanie sprzęt

Aby taki komputer otrzymać, należało złożyć wniosek w Wydziale Edukacji w Urzędzie Miasta. To nie wszystko, poza tym trzeba udowodnić, że ktoś z rodziny pracował w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Na około 150 złożonych wniosków, 20 zostało odrzuconych. Każdy z laptopów będzie wart 2273 złote, a odebrać go trzeba osobiście. Każdy, kto dostanie darmowy sprzęt, będzie musiał podpisać umowę, w której znajdzie się między innymi zapis o zakazie sprzedaży przez dwa lata.