Jakiś czas temu pisaliśmy o psach, które mieszkają obecnie w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Lesznie. Niestety jest ich więcej niż te, które udało nam się wtedy przedstawić, dlatego dziś wracamy z drugą częścią czworonogów, które czekają na nowy dom.

Holka

Ma 2,5 roku a już zdążyła zaznać wiele złego. Na całe szczęście wszystkim opiekunom i wolontariuszom zależy na psiakach i dzięki temu Holka powoli odzyskuje wiarę w człowieka. Dobrze dogaduje się z innymi psami, ale jest psem lękliwym. Przyszły dom Holki powinien być nastawiony na pracę nad jej lękliwością. Może to właśnie Ty podarujesz nowe, szczęśliwe życie dla tej młodej suczki?

Riki

Nieduży psiak w typie jamnika. Riki jest spokojny i trochę nieśmiały, ale wzorowo chodzi na smyczy i nie boi się ludzi. W schronisku nie przejawia żadnych zachowań agresywnych, choć podobno w poprzednim domu pogryzł starszą osobę. Kto chciałby zaopiekować się Rikim?

Ewil

Jest to pies lękowy, któremu pobyt w schronisku zdecydowanie nie sprzyja. Boi się ludzi, podchodzi tylko do nielicznych, których dobrze zna. Przyszły dom Ewilka powinien wiedzieć jak pracować z takimi psami, żeby z dnia na dzień coraz lepiej im się żyło. Jest to ciągła praca i nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy za 2 tygodnie będą jakieś postępy czy dopiero za 2 miesiące. Nie zmienia to faktu, że Ewil potrzebuje swojego własnego domu i człowieka, który pomoże mu normalnie funkcjonować.

Czips

Kolejny w ekipie piesek lękliwy, który na dodatek jest wulkanem energii. Nie chce sam podchodzić do ludzi, ufa nielicznym i tylko im daje się wyprowadzać na spacery. Potrzebuje dużo czasu, żeby przyzwyczaić się do kogoś i wymaga ciągłej i codziennej pracy. Czy ktoś da szansę Czipsowi na dom?

Zeus

Około 5-letni pies, który pomimo tego co przeżył w swoim życiu jest oddany człowiekowi i bardzo przyjacielski. Przed schroniskiem był zamknięty w kojcu i miał bardzo złe warunki do życia. Na całe szczęście w schronisku bardzo szybko się otworzył, ładnie chodzi na smyczy i chętnie współpracuje z człowiekiem. Kto podaruje dom Zeusowi i pokaże mu jak wygląda odpowiedzialny właściciel?

Cerber

Brat Zeusa, który razem z nim spędził poprzednie życie w kojcu. Jest przyjacielski, otwarty i grzeczny. Umie chodzić na smyczy i nie boi się ludzi. Marzy o domu, który zaspokoi jego wszystkie psie potrzeby i podaruje garść miłości. Może to właśnie Ty zostaniesz jego człowiekiem i podarujesz mu dom?

Pamiętajcie, że pies to nie jest zabawka, ale spory obowiązek i nigdy nie podejmujcie decyzji o adopcji pochopnie.