W Lesznie do końca miesiąca, czyli do 31 stycznia, można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na rok 2022. Wszystkie niezbędne dokumenty należy zanieść do Urzędu Gminy, a dokładnie do Punktu Obsługi Interesanta. Można również wysłać je za pomocą wiadomości mailowej. We wniosku o stypendium trzeba bardzo dobrze opisać wszystkie osiągnięcia sportowe i dodać do niego dokumenty, które to udowadniają. Istotne jest również to, że wniosek złożyć może nie tylko zawodnik, albo jego opiekun prawny, ale także klub sportowy, który zrzesza zawodnika i właściwy związek sportowy.

Kto może ubiegać się o stypendium sportowe?

Przede wszystkim muszą to być mieszkańcy Gminy Leszno. Wniosku o stypendium nie może złożyć zawodowy sportowiec. Każdy zainteresowany powinien być amatorem, który uprawia jedną z dziedzin sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Mogą to być również dyscypliny sportowe, w których odbywają się Mistrzostwa Świata, Europy lub Polski. Dodatkowo zawodnik zainteresowany stypendium musi osiągać wysokie wyniki sportowe. To co tutaj najważniejsze – muszą to być wyniki na poziomie ogólnopolskim albo międzynarodowym.

Jak wysokie stypendium można otrzymać?

Wiele zależy od osiągnięć sportowych zawodnika. Stypendium może być przyznane na okres od 3 do 12 miesięcy i wypłacane jest ratalnie. Kwota nie może przekroczyć 3600 zł na rok. Oprócz stypendium sportowego możliwe jest również otrzymanie jednorazowej nagrody sportowej w wysokości do 1000 zł. Wysokość stypendiów i nagród, jak i to czy zostaną przyznane, ustala Komisja powołana przez Wójta Gminy Leszno.

Wszystkich sportowców, którzy uzyskują wysokie wyniki sportowe zachęcamy do składania wniosków. Zostało już niewiele dni, żeby zmieścić się w wyznaczonym czasie.