Leszno oferuje swoim mieszkańcom, ich gościom jak i turystom wiele miejsc gastronomicznych i cukierniczych. Czasem są takie dni, że nie chce się gotować i wówczas warto coś zamówić do domu na wynos. Często też jest tak, że przyjeżdżają goście i zamiast siedzieć przy przysłowiowych „garach”, wolicie spędzić czas z bliskimi. Poniżej zatem, proponujemy kilka miejsc, do których możecie się udać na pyszne jedzenie.

Wytrawnie i na słodko

„Delicje” – to bardzo znana kawiarnia na leszczyńskiej starówce, która istnieje od dawna bo od 1977 roku. Delicje uraczą Was pyszną kawą, wyśmienitymi deserami, a przede wszystkim doskonałymi lodami. Kawiarnia mieści się w osiemnastowiecznej kamienicy, przy ulicy Rynek 32. Zdecydowanie, choć raz trzeba odwiedzić tę kawiarnię, choć nie jest to takie proste, bo prawie zawsze jest tam sporo klientów, szczególnie latem!

„Figa z Makiem” – to restauracja, która mieści się przy ulicy Wolności 6. Zjecie tam przeróżne dania obiadowe, na przykład – krem z białych warzyw i prażonymi pestkami słonecznika, czy Penne z suszonymi pomidorami z parmezanem. Natomiast, jeśli macie ochotę na śniadanko „na mieście”, to Figa z Makiem, również zaprasza 🙂

„BlueKot” – to restauracja wegetariańska, która zachęca swymi bezmięsnymi potrawami nie tylko wegetarian, alei także tych, którzy po prostu mają ochotę na bezmięsne danie. W ofercie znajdziecie na przykład: Pierożki WonTon, Stejk z Kalafiora, czy Ciapice czyli koreański makaron z warzywami i sosem, Oferta menu jest na prawdę bogata, więc jest z czego wybierać! A restauracje znaleźć możecie pod adresem: ulica Niepodległości 2.

„Restart” – to jedna z nowszych restauracji w Lesznie. Menu restauracji, ma w ofercie zarówno dania mięsne jaki i rybne, przystawki, zupy i wiele innych smacznych propozycji. Zatem, jeśli chcecie skosztować czegoś dobrego  i ładnie podanego, to  restauracje Restart, znajdziecie przy ulicy Rynek 27/1.

Leszczyńskie miejsca gastronomiczne, są słynne jeszcze z innych restauracji i kawiarni. Do jakich Wy najbardziej lubicie chodzić, zjeść coś pysznego?