Mamy lato! Jest już druga połowa lipca, część z Nas zaplanowała sobie już w jakiś sposób wakacje i urlopy. Jedni wyjeżdżają nad Bałtyk, drudzy w polskie góry. Są i tacy, którzy odliczają dni, do wymarzonego wyjazdu za granicę. Nie wszyscy jednak, chcą albo mogą pozwolić sobie na wakacje gdzieś dalej. Na szczęście w mieście też można miło spędzić letni czas, a jesienią mieć głowę pełną wakacyjnych wspomnień.

Gdzie warto się udać?

Leszno i okoliczne miejscowości, oferują dla swoich mieszkańców i ich gości, liczne atrakcje i piękne miejsca. Oto niektóre z nich:

Skateplaza im. Tomasza Staniewskiego w Lesznie –  to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych, idealny do jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce. Z całą pewnością, idealne miejsce dla młodzieży i nie tylko.

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej –  tam w pięknych okolicznościach natury, można zwiedzić kompleks dobrze zachowanych wiatraków. To wielka atrakcja turystyczna tej okolicy. Wycieczkę można odbyć indywidualnie bądź grupowo.

Zamek w Rokosowie – to budowla z połowy XIX wieku. Dziś mieści się tam siedziba Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Właśnie latem, odbywają się tam zajęcia z jogi, na które z pewnością , warto się wybrać.

Skansen filmowy Soplicowo w Cichowie –  któż nie oglądał „Pana Tadeusza” ? To właśnie do tego filmu w zrekonstruowano na potrzeby filmowe. Dzisiaj jest to kompleks turystyczno – pobytowy, w sam raz na letni wypad!

FreeFlyCenter Tunel areodynamiczny –  jeśli nie możesz pozwolić sobie na lot za granicę, zawsze możesz skorzystać z lotu w tunelu areodynamicznym. To jeden z najszerszych takich tuneli w naszej części Europy!

Warto, również wybrać się na spacer po starówce, wśród urokliwych kamieniczek, albo wybrać się do Muzeum Okręgowego w Lesznie, by obejrzeć ciekawe eksponaty, wystawy stałe oraz tymczasowe.

Bezsprzecznie wyżej wymienione miejsca to tylko część, spośród wachlarza możliwości Leszna i okolic. Dlatego nie ma się co przejmować brakiem możliwości, czy planów na wakacje gdzieś dalej! Wystarczy wyjść z domu i rozejrzeć się po okolicy, a na pewno doświadczycie miłych wrażeń, które przerodzą się w piękne wspomnienia.  Bo jak brzmi słynne powiedzenie, „Cudze chwalicie…”.