Na trasie S5, dokładnie między węzłami Leszno Południe a Leszno Zachód, miał miejsce zgubny dla jednej osoby wypadek. Doszło do niego tuż przy Lesznie, gdzie samochód osobowy zderzył się z pieszym. Tragicznie w skutkach potrącenie pieszego miało miejsce w nocy.

Mężczyzna, który został potrącony przez pojazd, niestety nie przeżył. Na miejscu zdarzenia zginął. Strażacy z Wielkopolski, którzy byli na miejscu zdarzenia, zajęli się zabezpieczaniem śledztwa oraz ustawieniem parawanów – informuje oficer dyżurny straży pożarnej.

Z powodu działań służb ratowniczych, ruch na jezdni był zablokowany przez kilka godzin – podaje GDDKiA. Nawet teraz policja nadal bada wszystkie okoliczności związane z tym tragicznym incydentem.

Chcemy przypomnieć, że to nie jest jedyna tragedia, która ostatnio dotknęła Leszno. Podczas sobotniego meczu piłki nożnej między Unią Leszno a KS Apator Toruń, jeden z kibiców niespodziewanie zasłabł. Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, nie udało się uratować jego życia – informuje klub.