Wielki festyn rodzinny, który odbył się w Dąbczu, był dziełem Rady Rodziców miejscowej szkoły podstawowej i przyciągnął tłumy radosnych uczestników. Wydarzenie to było pełne różnorodnych atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, co sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Głównymi momentami festynu były niezwykłe zabawy dla najmłodszych. Dzieci miały okazję do bawić się w pianie, co dostarczyło im niekończącej się radości. Mogły też spróbować swych sił strzelając z wiatrówki, tańczyć razem z olbrzymim pluszowym misiem oraz zmagać się z nauczycielami w przeciąganiu liny. Ponadto skoki w workach oraz taniec przy „Just Dance”, zaprojektowany przez uczennice klasy ósmej, spotkały się z dużym entuzjazmem.

Na festynie rodzicom również przypadło istotne zadanie – przygotowanie smacznych przekąsek, ciast i napojów, które były dostępne przez cały czas trwania imprezy. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych atrakcji i strzelnicy, a także miały okazję do malowania twarzy czy plecenia warkoczyków.

Wysokością emocji festynu był pokaz mody ekologicznej. W tym czasie każda klasa miała możliwość zaprezentowania, jak można połączyć modę z dbałością o środowisko naturalne. Stroje wykonane z materiałów odzyskanych lub naturalnych robiły wrażenie na publiczności, jednocześnie promując ekologiczne podejście do mody.