Rok w rok obserwujemy rosnące w szalonym tempie ceny za prąd. Kiedy odbieramy coraz to wyższe rachunki, częściej zaczynamy myśleć o inwestycji w panele fotowoltaiczne. W przypadku Leszna i całego województwa wielkopolskiego ogółem, zainwestowanie w panele słoneczne to doskonała decyzja.

Polska może śmiało pochwalić się wysokim i bardzo sprzyjającym produkcji energii nasłonecznieniem. W samym województwie wielkopolskim poziom nasłonecznienia to aż 1100 kWh. co daje fantastyczny wynik. Wielkopolska zajmuje, zaraz po województwie mazowieckim, drugie miejsce w ilości uzyskanych dofinansowań ‘’Mój Prąd’’ oraz produkcji OZE. Taka informacja idealnie pokazuje jak wysoce opłacalne i przyszłościowe jest inwestowanie w energię słoneczną.

W obecnych czasach, panele fotowoltaiczne stały się  znacznie bardziej dostępne, ze względu na duży spadek ceny, nawet o 90%. Kiedyś fotowoltaika uznawana była za rozwiązanie energetycznie jedynie dla najbogatszych, teraz można uznać ją za towar osiągalny dla każdego. Warto zainteresować się, czy spełniamy warunki dofinansowania ‘’Mój Prąd’’.

Panele fotowoltaiczne Leszno – czy jest to opłacalne?

Ekologia to nie tylko modny styl życia, ale także nasz obowiązek. Odnawialne źródło energii takie jak energia słoneczna to dla nas nie tylko dbanie o środowisko, ale także perspektywa długoletnich oszczędności. W przypadku paneli fotowoltaicznych, będą one służyć nam co najmniej 25 lat, a całość inwestycji powinna zwrócić się nam w okresie 6-10 lat. Jeśli montaż przebiegł zgodnie ze sztuką i panele są monitorowane pod względem wydajności, możemy długo cieszyć się ich bezawaryjnością. Biorąc pod lupę aspekt pogodowy, moduły jak i mocowania zostały zaprojektowane na tyle solidnie, aby wytrzymały każdą pogodę, włącznie z całym okresem jesienno-zimowym.

Martwisz się, że panele słoneczne nie będą w stanie wyprodukować potrzebnej Ci ilości prądu? Nie masz o co!

Energia wyprodukowana przez fotowoltaikę może być używana całodobowo, a na dodatek same panele magazynują wytworzoną energię przez 7 dni. Nie zapominaj także, że będzie to nieoceniony ratunek w przypadku przerw w dostawie prądu.

Zasil swój biznes energią słońca – fotowoltaika dla firm Leszno

Panele słoneczne to fantastyczne rozwiązanie dla firm, ze względu na ogrom plusów, które ze sobą niosą. W przypadku rachunków za prąd w firmach, nie da się ukryć, że często i gęsto osiągają niebotyczne kwoty. Panele fotowoltaiczne są właśnie tym rozwiązaniem, które uchroni polskie biznesy od galopujących podwyżek za energię elektryczną. Jeżeli postawisz na inwestycje w moduły fotowoltaiczne z magazynem energii, nie będą Ci również straszne wszelkie dostawy prądu. Umówmy się, awaria sieci elektrycznej to nie tylko zatrzymana praca firmy, ale także ogromne sumy straconych w międzyczasie pieniędzy. 

Fotowoltaika Leszno, ponieważ w tym mieście zostajemy, to doskonały cel inwestycji dla wielkopolskiego przedsiębiorcy. Działa tu m.in. firma Solarcon, która ma ofertę dedykowaną właśnie firmom. Co takiego można tam znaleźć? Przede wszystkim pomoc w uzyskaniu najlepszej oferty finansowania lub leasingu, który tym samym zwiększy koszty przedsiębiorstwa, co może okazać się później niezwykle pożądane. Firma oferuje także stały monitoring wydajności modułów, przez co możesz mieć pewność, że wszystko działa jak należy. 

Zapamiętaj, że coraz więcej dzisiejszych konsumentów zwraca uwagę na to, jak bardzo proekologiczna jest polityka Twojej firmy.