Każdy świeżo upieczony rodzic musi liczyć się z wieloma kosztami, jakie wiążą się z narodzinami dziecka. Oczywiście jest rządowy program 500+ – więcej na jego temat pisał portal Fakty Elbląg, jednak nie jest on wystarczającym wsparciem na samym początku, kiedy wydatków jest najwięcej. Zakup wózka, łóżeczka, przewijaka i innych niezbędnych akcesoriów może mocno nadwyrężyć nasz domowy budżet. Na całe szczęście mieszkańcy Leszna mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta i ubiegać się o Leszczyńskie Becikowe. Sprawdźmy co trzeba zrobić, aby je dostać.

Dla kogo becikowe i ile wynosi?

Przede wszystkim, leszczyńskie becikowe należy się rodzicom, lub opiekunom prawnym, którzy mieszkali w Lesznie przynajmniej rok przed narodzinami dziecka. Oprócz tego oczywiście muszą dalej mieszkać tutaj w momencie składania wniosku o becikowe. Za każde urodzone dziecko można dostać 1000 zł. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu terminowości.

Jak dostać becikowe?

Najważniejsze jest posiadanie odpisu aktu urodzenia dziecka, które razem z wnioskiem trzeba dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie. Placówka znajduje się na ul. Janusza Korczaka 5. Wniosek otrzymacie na miejscu, tam też pracownicy z chęcią udzielą Wam odpowiedzi na wszystkie pytania. Dokument możecie również znaleźć na stronie internetowej, wypełnić w domu i przynieść gotowe na miejsce. Pamiętajcie, żeby wniosek wypełnić i dostarczyć nie później niż pół roku po narodzeniu się dziecka.