Data 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaka. Bowiem właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka! Tak było i w tym roku. Poniżej relacjonujemy, jak świętowały dzieci wśród muzyki i zabaw w Przedszkolu nr 7 w Lesznie. 

Jak świętowały dzieci w przedszkolu? Od kiedy obchodzone jest święto Dnia Przedszkolaka?

Zacznijmy od tego, że święto — Dzień Przedszkolaka, obchodzony jest już po raz dziewiąty! Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Sejm we wrześniu 2013 roku. Dokładnie brzmi on Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to pokazuje, jak bardzo ważna jest edukacja przedszkolna i integracja dzieci.

Z tego powodu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 im. Misia Uszatka w Lesznie uczciło to święto. Przedszkole świętowało na sportowo, aby również promować zdrowy i aktywny tryb życia. Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Było dużo konkurencji sportowych takich jak: tor przeszkód, przeciąganie liny, aerobik czy rzucanie piłką do celu. W tym dniu Przedszkole miało wsparcie znanych osób i instytucji np. Siłownia Transformers oraz Tumko Team. Zadowolenie dzieci i ich zaangażowanie w sportowe zabawy było ogromne. Oczywiście nie zabrakło zdrowych przekąsek, oraz dyplomów i medali.