Kilka dni temu na leszczyńskim lotnisku, rozpoczęły się 5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów na ogrzane powietrze. Już w pierwszy dzień zawodów, z Henrykowa wystartowało mnóstwo balonów z pilotami z 14 krajów. Zawody balonowe to niebywale piękne, także pod kątem wizualnym wydarzenie sportowe, które umila widoki mieszkańcom Leszna i okolic.

Kolorowe niebo w dzień, a w nocy ognisty pokaz!

W ostatnich dniach, nie dziwi fakt gdy widzimy kogoś patrzącego w niebo! Kolorowe balony zachwycają swoimi walorami wizualnymi. Cieszą się nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci, które mogą podziwiać ten piękny sport, a w szczególności duże kolorowe balony, z koszami i pilotami na pokładzie. To wszystko robi efekt WOW!

Ten piękny widok, będzie można podziwiać do soboty, 14 sierpnia. Tego dnia zawodnicy wystartują w ostatniej konkurencji. Jednakże w noc poprzedzającą sobotę, na leszczyńskim lotnisku odbędzie się nocny pokaz balonowy! Rozpocznie się o godzinie 18 a zakończy około 22. To dopiero będzie niesamowite przeżycie i piękne widoki po zmroku, pomału unoszących się balonów. Odbędą się także pokazy tańca z ogniem, oraz będzie można popatrzeć na wystawę modeli latających. Oczywiście znajdzie się też coś do jedzenia i pica w strefie gastronomicznej. To będzie noc pełna wrażeń!