27 lipca br, miała miejsce prezentacja kolorowego magazynu pt.” L- MAGAZYN”  – Leszno, Ludzie, Lifestyle.  Jest to pierwszy kolorowy leszczyński magazyn o tematyce Leszczyńskiej Starówki.

Pomysłodawcą takiego wydawnictwa był  Urząd Miasta, któremu zależy na tym, by zwrócić szczególną uwagę na walory Leszczyńskiej Starówki.  Magazyn ma na celu, rozpowszechnienie tych walorów, by zachęcić przedsiębiorców do zakładania firm w tych rejonach, a mieszkańców miasta  – do zamieszkania w tych okolicach. Aby ogólnie, „obudzić do życia” Stare Miasto, by zostało zrewitalizowane, oraz by spędzać w centrum miasta, więcej czasu w miłych okolicznościach, np, kawiarniach czy restauracjach.

Kolorowy magazyn, który jest bardzo dokładnie dopracowany, przez wielu leszczyńskich dziennikarzy ale także wielu wolontariuszy (razem 160 osób), był sponsorowany przez firmę Metalika Recycling z Rawicza. W magazynie znaleźć można liczne zdjęcia, które pochodzą ze specjalnych sesji fotograficznych.

„L-Magazyn”, będzie dostępny w różnych lokalach, sklepach i innych miejscach na Starym Mieście. Będzie darmowy, aczkolwiek, będzie fajnie jeśli, przeczytacie pismo na miejscu, np. w ogródku wiedeńskim, czy innej wygodnej lokalizacji i odłożycie ją na miejsce. Dzięki temu, gazeta będzie mogła wpaść w ręce wielu Leszczynian i nie tylko!

Kto wie, być może „L- Magazyn”, zachęci wielu inwestorów, do otwierania swoich biznesów w okolicach Leszczyńskiej Starówki, która za jakiś czas, stanie się  przepięknym miejscem spotkań ludzi, wśród uroczych knajpek i kolorowych zmodernizowanych kamienic. 🙂