Sezon Ligi II w koszykówce mężczyzn oficjalnie ruszył w ostatni weekend. Inauguracyjne spotkanie na wyjeździe stoczyli zawodnicy Royal Polonii Bytom. Ich przeciwnikami byli gracze Exact Systems Śląsk Wrocław.

Pierwsza kwarta meczu zakończyła się niewielką przewagą gospodarzy, którzy prowadzili o jeden punkt. Sytuacja nieco się pogorszyła dla bytomian w drugiej ćwiartce, gdzie pokonali ich wrocławianie wynikiem 27:16. Do przerwy Śląsk Wrocław miał już 12 punktów przewagi nad gośćmi, gdyż wynik po pierwszej połowie gry to 51:39 dla drużyny z Dolnego Śląska.

Royal Polonia wyszła z szatni po przerwie zdeterminowana do odrobienia strat. Zawodnicy z Bytomia wygrali trzecią kwartę 25:21, a w ostatniej zdobyli 23 punkty, podczas gdy rywale tylko 18. Mimo tych wysiłków, nie udało się im pokonać Śląska we Wrocławiu. Gospodarze triumfowali nad gośćmi ostatecznym wynikiem 90:87.

Na listę skutecznych zawodników Royal Polonii zapisali się: Pabian, który zdobył 28 punktów, Soroka z 23 punktami, Gałczyński z 10 punktami, Zywert z 8 punktami, Rybarczyk i Chanas, którzy zdobyli po 5 punktów, oraz Jakubiak i Taisner ze zdobyczą po 4 punkty. Samolak nie uzyskał żadnego punktu.

Następne starcie koszykarzy z Bytomia zaplanowane jest na sobotę 5 października. Rywalem Polonistów w Trapezie będzie Turów Zgorzelec. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.